• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Ayak Kokusunun Nedenleri ve Tedavisi

Ayak Kokusunun Nedenleri ve Tedavisi
  • 1 Star

Ayak kokusu sosyal yaşantımızı doğrudan etkileyen bir durumdur. Bir çok çare yöntemi olmakla birlikte tek kalıcı çare yöntemi cerrahi müdahale gerektiren cana yakın asap sistemini bloke etme yöntemidir.

Bacak kokusu günlük yaşantıda hemen hemen herkesin başına gelmesinden korktuğu, utanıp sıkıldığı bir durumdur.Sosyal yaşamı etkileyen ve başa gelmesi durumunda insanı sıkıntıya sokan, öz güvenini zedeleyen etap kokusu gerçekten sanıldığı değin basit değildir. Manâlı sağlık problemleri aralarında görülen ayak kokusu doktorlar göre tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır.

Ayak kokusunun nedeni aslen ayaktaki terlemeye dayalı aşırı bakteri üremesi ya da mantar oluşumuna dayanır. Fazla nadir olarak görülse de bu hastalığın bazı kanserlerin belirtisi olabileceği de doktorlar göre bildirilmekte. bununla birlikte troid, şeker hastalığı gibi afiyet sorunlarının habercisi olabiliyor. Genelde ayak kokusunun altında bambaşka hastalıklara dayanan bir neden bulunamasa da stres ve sıkıntı altındaki insanlarda da görülebiliyor.

Tedavi olunsa zeka bacak kokusunu engellemek için tedbirler almak ileride oluşabilecek sorunları en üye indirir. Ilk Önce her insan etap konusunda hijyeni alışkanlık haline getirmelidir. Günde en az bir defa ayaklar ılık su ile yıkanmalıdır. Alt ama giyecek konusunda da tedbirli olmanız lüzum. Üremek için karanlık ve sıcak yerleri seven bakteriler için yapay deri ve plastikten yapılan ayakkabılar oldukça bereketli yerler. Uzmanlar nefes bölge pamuklu çorap ve reel cilt ayakkabı kullanımının mantar ve bakteri üremesini engellemek için ilk adım olduğunu söylemekte.

Ayak Kokusu Nasıl Giderilir?

Çoğu insanın muzdarip olduğu bu sevimsiz durumun millet arasında birçok çözümü var. Menekşe yağı, şifalı bitkilerden yapılma kremler, kına yanmak, pudralamak daha bulabileceğiniz onlarca çözümden yalnızca bazıları. Bu çözümler üçgenin taban olmayan kenarı terlemesini engellemek ya da kokuyu çöküntü amacı güderler. Fakat bu çözümler kulaktan dolma olmakla beraber sorunun köküne inmediği için genelde etkili olmamakta, etkili olsa deha kısa süreli ve verimsiz çözümler sunacaktır katiyen hakiki bir tedavi yöntemi değildirler. En güvenilir ve etkili yol bir hekime görünmek ve tedaviye kesintisiz devam etmektir. Maalesef çare kısa süreli değildir ve genelde hastalar bir süre daha sonra pes eder veya öbür yollara başvurma eğilimi gösterirler.

ayak kokusu

Tıpta da çoğu tedavi seçeneği önümüze sunulmakta. Doktorlar tarafından tek daimi tedavi olarak görülen, cerrahi bir müdahale gerektiren ve pozitif aktif olan sempatik sinir sitemini bloke etmek hastalar kadar arada bir seçim edilmekte. Tek kalıcı tedavi yöntemi olan bu seçenek hastaları biraz korkuttuğu ve fiziki olarak da herkesin karşılayamayacağı bir yöntem olduğu için halk genelde geçici tedavileri tercih etmektedir. Bu geçici çare seçeneklerinde ise SGK tarafından karşılanan alüminyum klorid taşıyan su ve losyon kullanımı, sadece bir takım üniversite ve özel hastanelerde bulunan hastanın el ve ayaklarına suyun içerisinden dürüst elektrik akımı verilerek uygulanan iyon torofez tedavisi veya başka bir seçenek olarak botoks göze çarpmaktadır. Oysa bunlar arasından en kısa olan botoks dahi 6-7 ay arasında çözüm sağlamaktadır.

  • afiyet
  • 16 August 2016 – 23:29:31
  • 1 Açıklama
  • 1 beğeni
  • Etiketler:
  • üçgenin taban olmayan kenarı kokusu, ayak kokusu nasıl geçer, etap kokusu çare yöntemleri

Yorum yaz