• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Bayramda kilo almamak için

Bayramda kilo almamak için
  • 1 Star

Bayramda kilo almamak için uyarı edilmesi gerekenler ve ramazan sonrası kilo almamak için nasıl beslenmeli sizler için araştırdık. Ramazan her tarafında verdiğiniz kiloları bayramın gelmesi ve orucun sona ermesiyle birlikte tekrardan elde etmek istemiyorsanız uzmanların önerilerine kulak vermelisiniz.

Bayramda Kilo Almamak İçin Yapılması Gerekenler

 

Bayramda kilo almamak için uyarı edilmesi gerekenler ve ramazan sonrası kilo almamak için nasıl beslenmeli sizler için araştırdık. Ramazan her tarafında verdiğiniz kiloları bayramın gelmesi ve orucun sona ermesiyle birlikte tekrardan olmak istemiyorsanız uzmanların önerilerine kulak vermelisiniz.

 

Ramazan bayramı dolayısıyla şeker ve tatlı tüketiminde yükselme yaşanacaktır. Zorunlu olan bu durumdan kurtulmak neredeyse imkansız olduğundan, şeker ve tatlılar beraberinde kiloları da getirecektir. Orucun sona ermesinden daha sonra gıda alışkanlıklarınızı yeniden rayına oturtmalısınız. Sabahtan kahvaltısı fazla önemlidir, geç kalkmış olsanız dahi güne kahvaltı yapıp başlamalısınız.

 

Ramazan bayramında ikram edilen tatlılardan olası olduğu değin eksik tüketmeye özen gösterin. Tatlıları karnınız açken elbette yememeye itina gösterin. Öğün aralarında yararlı atıştırmalıklarla midenizi batmış tutun. Krep, börek, poğaça, gözleme gibi kalori miktarı yüksek olan yiyecekleri kahvaltıda tüketmeyin. Bayramda öğle ve akşam yemeklerinde zeytinyağlılara, haşlanmış yiyeceklere, ham sebzelere, yoğurtlu salataya mutlaka yer vermelisiniz.

 

Günde 2 litreden az olmamak üzere vücudunuzun su ihtiyacını karşılayın. Günde 1 porsiyonu geçmeyecek şekilde et, balık, tavuk, köfte yiyebilirsiniz. Gün içinde yediğiniz besinlerin vitamin bakımından zengin olmasına itina gösterin ve mineral ihtiyacınızı da aksatmamaya çalışın. Öğünlerde yemeklerin yanında yoğurt tüketerek metabolizmanızın hızlanmasını sağlayabilir ve yediklerinizi daha basit sindirebilirsiniz.

 

Fazla kilolarınızdan şikayetçiyseniz sabahtan kalktığınızda birincil meslek olarak 1 bardak limonsu içebilirsiniz. Sabahleyin, öğle ve akşam yemeklerinden 2 saat sonradan limon sıkılmış ve üstüne kırmızı biber atılmış bir kase yoğurt yiyerek vücudunuzun yağ yakmasını hızlandırabilirsiniz. 1 kase yağsız yoğurdun içine 1 adet limonun suyunu sıkış karıştırarak hazırlayabilirsiniz.

Bayramda kilo almamak için