• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Bu 5 besin cildi güzelleştiriyor!

Bu 5 besin cildi güzelleştiriyor!
  • 1 Star
Deri bakımında kullandığımız ürünlerin yanısıra, cildin dinç olması ve hoş görünmesi için beslenmeye de uyarı etmemiz gerekiyor. İşte cildimizin ihtiyacı olan 5 beslenme ve tüketilmesi gereken miktarları…

Su: Günde 10 bardak

Cilt kuruluğunu engellemek için dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, bol su harcamak. Işıl ışıl bir cilt için gün içinde minimum 10 bardak su içmeye itina gösterilmeli.

Kaynak: Acıbadem/Yaşam

35717_4.jpg

Somon balığı: Haftada 2 dilim

Somon balığı deri elastikiyetini artırma özelliği bulunan bir cins karotenoid olan astaxanthin içerir.

Bu içerik yüzdeki derin çizgilerin oluşmasını engellemeye muavin oluyor. Haftada 2 kere ızgara somon balığı yemek deri için son derece yararlı.

Hem günümüzde en etkili anti-aging yöntemlerden biri olan somon DNA’sının mezoterapi yöntemiyle deri içine uygulanması, hacminin 10 bin katı suyu tutarak, cildin nem dengesini sağlar.

Bu sayede yıpranan ve kuruyan cildi onarır ve derin kırışıkları önler.

35717_1.jpg

Fındık: 1 avuç

E vitamini bir antioksidandır. bu nedenle ciltteki “foto-yaşlanma”yı ve UV ışınlarının yarattığı tahribatı önlenmede menfaat sağlıyor. Hem cildin nemlenmesine ve yumuşamasına da katkıda bulunuyor.

Bir insanın günlük E vitamini ihtiyacı sıradan 8-10 mg. Özelikle bir avuç fındık jurnal E vitamini ihtiyacını büyük oranda karşılar.

E vitamini öncelikle tahıllar edinmek üzere ıspanak, kabak, lahana, marul gibi yeşil sebzeler ile zeytinyağı, balık yağı, fındık, ceviz, ton balığı, sardalye, yumurta sarısı, domates ve patateste bolca bulunuyor.

35717_2.jpg

Kivi: Günde 100 gr

Kivi C vitamini açıcından varlıklı bir meyve. Cildimizin de C vitaminine ihtiyacı var.

100 gr kivide, jurnal ihtiyacınızı karşılamaya yetecek değin (90 mg) C vitamini bulunuyor.

C vitamini özgürlük radikallerle savaşarak cildin gençleşmesine katkı sağlıyor ve nem veriyor.

Keza kolajen sentezini arttırıyor. Bu yüzden kivi dışarıda portakal, mandalina, greyfurt, brokoli, maydanoz ve kuşburnu gibi gıdalar da tüketebilirsiniz.

35717_3.jpg