• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Egzersiz ne zaman yapılmalı?

Egzersiz ne zaman yapılmalı?
  • 1 Star

Sabahleyin güneşin doğması sonucu ışık doğruca uyanıyoruz ve metabolizmamızın hızı artıyor. Bu öğleden önce veya ardından en yüksek performans noktasına çıkıyor. bu nedenle spor gerçekleştirmek için çoğunlukla öğleden önce daha ideal. Çalışan halk müziği için gün ortasında spor yerine getirmek pek de muhtemel olmuyor. Bu durumda spor gerçekleştirmek için kendinize uygun zamanı seçmeniz gerekiyor. Fakat Sabah ve akşam sporlarının faydalarına bakmanızda da yarar var. Karar sizin.

Sabah spor yapmanın yararları

Sabah erken kalkmak şiddet olsa da, dışarıda bir sabah koşusunun pompaladığı enerjiyle tüm gün idare edebilirsiniz. Uzmanlar sabah spor yapanların akşam yapanlardan daha ahenkli bir egzersiz rutinine sahip olduğunu söylüyor. Egzersizi bir mecburiyet olarak görenler için sabah yapılan spor, bu yükten kurtulmanızı ve günün geri kalanında sporu kafanızdan atmanızı sağlar.

Akşam spor yapmanın faydaları

Sabah saatlerinde işe yetişme telaşından yeterince süre ayıramayabilirsiniz. Akşam ise dilediğinizce süre ayırabilir ve geç saatlerde boşalan spor salonunun tadını çıkarabilirsiniz. Cisim sıcaklığınız akşam saatlerinde sabahtan olduğundan daha yüksektir. Bu da vücudunuzun alıştırma için daha hazır olduğu anlamına gelir. Yorucu ve stresli bir günden sonra gün boyu uğraştığınız sorunlardan uzaklaşabilirsiniz.

ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.