• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Egzersizin insan sağlığına faydaları nelerdir? Egzersizin faydaları nelerdir?

Egzersizin insan sağlığına faydaları nelerdir? Egzersizin faydaları nelerdir?
  • 1 Star

Yaşamınızda egzersizi alışılmışlık haline getirip sadece fit kalmak ve kilo kontrolünüzü dengelemenin dışarıda çoğu alana tesir etmektedir. Egzersizi yalnızca kilo kontrolünüzü dengede tutmak için düşünseniz bile doğrusu yaşamınızın bir fazla alanını etkilemektedir. Sporun kişiler üstünde psiko-sosyo gelişiminde de oldukça etkili olduğu belirlenmiştir. aynı zamanda bireyin yaşam kalitesini arttırmanın dışarıya hayata yansıyan biteviye çalışma şartlarının sonucunda karamsar düşünceleri tam tersine çevirmektedir.

egzersizin insan sağlığı üzerindeki faydaları nelerdir

EGZERSIZ KİŞİNİN RUH SAĞLIĞINIDA ETKİLEMEKTEDİR

Kişinin bedensel etkinliğinin dışarıya zihinsel sağlığı ve depresyona eğilimi üstüne bir çare yöntemi olarak da kullanılıp kullanılamayacağına dair bir fazla çalışmalar yapılmaktadır. 1992 yılında Uluslararası Spor Psikolojisi Derneği yayınladığı resmi görüşünde egzersizin ruhsal yararlarını ortaya koymaya çalışmıştır. Bu yaklaşımda, genel anlamı ile egzersizin depresyon ve kaygıyı azaltmaya hatta ortadan kaldırmaya tezgâhtar olacağına ilişkin görüşlere ve araştırmalara yer verilmektedir. 

ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.