• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Erkek Çocuğu Kaç Yaşında Sünnet Edilmeli?

Erkek Çocuğu Kaç Yaşında Sünnet Edilmeli?
  • 1 Star

Erkek çocuklarının ayrıca psikolojik açıdan etkilenmemeleri keza de herhangi bir komplikasyonla karşılaşmamaları için, bilirkişi doktorların sünnet için ideal yaşı kaç biliyor musunuz? İşte erkek çocukları kaç yaşında sünnet olmalı sorusunun yanıtı.

Yetkili kişiler kadar yerinde ortamın sağlanmasının ardından erkek çocuklarının sünnet edilmesi, mütenevvi komplikasyonların da önlenmesini sağlar. Erkek çocuklarının sünnet edilmesi sırasında yerinde koşulların sağlanmaması çok önemli sorunların gelişimine neden olabilir. Keza erkek çocuklarını sünnet ettirme yaşı, çocuğun psikolojisi açısından kayda değer ve kuşkusuz göz ardı edilmemesi gereken bir husustur.

Sünnetin Faydaları

Dini ve kültürel inançlarımız doğrultusunda erkek çocuklarını sünnet ettiren bir toplumuz. Uzmanlar, sünnetin erkek sağlığı açısından da çok büyük önemi olduğunu vurgulamaktalar. İşte Çocuk Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Osman Gereklioğlu’nun sünnetin yararları konusunda ki açıklaması:
“Sünnet, penis kanseri gelişme riskini azalttığı gibi AIDS türü cinsel yolla da bulaşan hastalıkların geçişini önler. Sünnetli şahısların eşlerinde rahim ağzı kanseri riskinin de azaldığı gözlemlenmiştir. Sünnet idrar yollarında enfeksiyon gelişme ihtimalini 10 kata dek azaltır” diye konuştu. Gereklioğlu, “Kanama bozukluğu olan çocuklarla, işeme deliğinin altında olması, mikropenis gibi anomalilerde ise sünnet derisi düzeltme ameliyatlarında kullanılacağı için yapılmamalıdır”

Toplu Sünnetten Kaçının!

Sünnet tam teşekküllü bir hastanede, ameliyat koşullarında yapılmalıdır. Yerel veya genel anestezi altında, hastane ortamında ameliyathane koşullarında yapılan sünnet sağlıklıdır. Kargaşanın içinde erkek çocuklarını sünnet ettirmek, çocukların fazla korkmasına ve psikolojilerinin fena etkilenmesine niçin olur.

Sünnet İçin İdeal Yaş

Çocuk cerrahları erkek çocuklarının en az 2 yaşına dek sünnet edilmesinden yanlamasına. İdeal sünnet yaşı birincil 2 yıl içinde olandır. Çocuk cerrahları veya çocuk ürologları göre çocuk 2 yaşına girmeden evvel sünnet ettirilmelidir. Eğer 2 yaşına dek çocuk halen sünnet ettirilmemiş ise, 6 yaşına kadar beklenilmesi nasihat ediliyor. Bu Nedenle erkek çocuklarında kastrasyon fobisinin yaratacağı olumsuzluklar önlenmiş olabilir.

Erkek Çocuğu Kaç Yaşında Sünnet Edilmeli?

ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.