• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Kadın bedenine zarar veren kıyafet ve aksesuarlar nelerdir?

  • 1 Star

Her sene değişen moda ile beraber yaşantımızda işe, okula giderken seçim ettiğimiz kıyafeler ve aksesuarlar değişiyor. Fakat bazı noktalarda uzmanların bazı seçimlerin sağlığı olumsuz yönde etkilediği ve bu seçimlerde uyarı edilmesi gerektiği söylenmektedir. Kıyafet ve aksesuar seçimlerinizde bir takım noktalara dikkat etmelisiniz. Hadi gelin o noktaları beraber inceleyelim…

GIZLI PANTOLONLAR BEDENİNİZİ TEHTİT EDİYOR!

Kalçalarınızı ve bacaklarınızı sıkı göstermenin yolu gizli pantalonlara birazcık ara vermeye ne dersiniz? Çünkü bedeninizi tehtit eden kıyafetlerden bir parça başına de kuytu pantolonlar birincil sırada yerini alıyor! Vücudu güzel gösteren bu pantolonlar asap sıkışmasına niçin oluyor. Bu noktada alımlılık mi yahut sıhhat mı derseniz seçim kesinlikle sağlıktan yandan olmalı! Huysuz taktirde kullanımında bir zaman daha sonra olmayan göbek oluşumuna da niçin olabiliyor uyarı!

KAROSER ŞEKLİNİ BOZAN TOPUKLU AYAKKABILARA DIKKAT

Kadınların alaka alanlarının 1 numaralı alanı olan topuklu ayakkabılar ne yazıkki titiz olmanız gereken bir diğer seçim! Uzun süreli ve yaşamda sürekli olarak topuklu pabuç kullanımı vücutta şekil bozukluklarına neden oluyor. Ayağınızın yere tam basmanızı engelleyen topuklu ayakkabılar diz ve bel bölgesinde sorunlara neden oluyor. aynı zamanda ayaklarınızın eğik durması üçgenin taban olmayan kenarı parmaklarınızın yamulması ve çivi yapınızın bozulmasına da neden olmaktadır. Her ne dek dıştan basit bir sorunmuş gibi görünsede vücudun dengesinin bozulmasına niçin olan topuklu ayakkabılar omuriliğinin bozulmasına niçin oluyor.

YAĞMURDAN KAÇARKEN DOLUYA TUTULMANIZA NEDEN OLAN KORSELER…

Güzel fit bir görünüş elde etmeye asistan olan korseler bütün vücudunuz etkilediğini biliyor muydunuz? O çok beğendiğiniz fidan gibi elbiselerin içerisine girmek için kullandığınız korseler kan dolaşımını engelleyerek organlarınızın nefes almasını engellemektedir. bununla beraber omurgaya basınç uyguladığı için duruş bozukluklarına sebebiyet veriyor.

GÖSTERIŞ IÇIN SEÇIM EDİLEN AĞIR AKSESUARLARA UYARI!

Son zamanların trendi olan büyük takılar sağlık durumu problemine neden oluyor. Bilhassa boynunuza taktığınız büyük ağır takılar bir süre sonra günlerce süren boyun ağrılarına neden oluyor. Bu stil aksesuar kullanımı boynunuzu ve dikey durmanızı engellemektedir. Benzer şekilde kulaklarınıza taktığınız büyük küpeler kulak memenizin yırtılmasına niçin olabiliyor. 

KEMER KULLANIMLARINIZA UYARI!

ARA SIRA kemerle yaptığınız kombinlerinizde karın kısmınızı gereğinden falza sıkıştırdığınız için farkında olan olmadan farklı alanlara yönlendirilmiş mide rahatsızlıklarına neden olabilirsiniz. bununla beraber yanlış kullanımı sonucunda göbek bölgenizde yağlanmaya neden olabiliyor.