• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Meğer yatağı toplayarak sağlığımıza zarar veriyormuşuz!

Meğer yatağı toplayarak sağlığımıza zarar veriyormuşuz!
  • 1 Star
Sabahtan kalktığımızda ilk işimiz genellikle yattığımızı biriktirmek olur. Ancak Kingston Üniversitesi’nin araştırmacıları bunun tersini söylüyor. Meğer bunu yaparak sağlığımıza da zarar veriyormuşuz.

Araştırmacıların önerisi, kalktığınızda yatağınızı olduğu gibi bırakmanız. Yatağın tüm gün havalandırılması gerektiği belirtiliyor. Bu Nedenle nemi kuruduğunda akarlar da yataktan uzaklaşacak. Toplanmaları için uygun etraf yaratılmamış olacak.

34982_3.jpg

Araştırmacılar yatağımızda asgari 1 milyon 500 bin toz akarının bulunabileceğini söylüyor. Toz akarlarının en sevdiği besin kaynağı, üstümüzden dökülen cilt parçaları. Her gün vücudumuzdan dökülen bu cilt parçalarını uyurken yatağımıza çokça bırakıyoruz.

34982_1.jpg

Gece üstünde yatılmış, öyle çok deri parçası dökülmüş, hafif terlemiş olmanızdan nedeniyle birazcık nemli ve vücudunuzla ısınmış bir yatağı toplayıp üstünü örterseniz akarlar için yerinde ortamı sağlamış oluyorsunuz. asgari 1 milyon 500 bin toz akarının cilt döküntüleri ile beslenmesine zemin hazırlıyor oluyorsunuz. Oysaki bir dizi alerjiye de niçin olan akarların yataktan uzaklaştırılması gerekiyor.

34982_2.jpg