• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Oyuncu ve Aromaterapist Ayşe Tolga’dan beslenme tavsiyeleri…

Oyuncu ve Aromaterapist Ayşe Tolga'dan beslenme tavsiyeleri...
  • 1 Star

Sağlıklı hayat ve besin konusunda Sandoz ile birlikte incelemeler yürüten, oyuncu ve aromaterapist Ayşe Tolga, yılın en sıcak günlerinde sağlıklı hayat için probiyotik kullanımına önem verdiğini belirterek, hayatın dengesini gözetmek adına yapılması gerekenler konusunda tavsiyelerde bulundu:

Probiyotik beslenmeye dikkat

“Bizi sağlıklı ve sağlıklı yetişmek için bir ordu gibi devir yapan yardımsever bakteriler yaşamsal fonksiyonlardan olan sindirime, ve bağışıklık sisteminin gelişimine asistan olur. bu nedenle öteki mevsimlerde olduğu gibi yaz aylarında da probiyotik açısından zengin beslenmeye uyarı etmeliyiz. Bir anne olarak bilhassa yaz aylarında çocukların beslenmesine de benzer özenin gösterilmesi gerektiğini düşünüyorum. Biz anneler için sıcak yaz aylarında en fazla rastladığımız şey “Yaz ishalleri”… İshal, bağırsaklardaki yardımcı bakteriler olarak da tanımlayabileceğimiz probiyotiklerin azalıp hastalık yapan kötü bakterilerin miktarının artmasıyla ortaya çıkıyor. Probiyotik taşıyan varlıklı gıdalar ve gerektiğinde 4 yaş üzerindeki çocuklarınızda yiyecek takviyeleri ile beden floralarının doğal dengeye gelmesine tezgâhtar olup, ishal, gaz, kabızlık gibi sindirim problemlerine yol açan bakterilerle savaşıp sindirim sisteminin dengesini koruyabilirsiniz. İnsan kaynaklı doğal probiyotik Bakso, floranın doğal dengesini koruyarak sindirim ve bağışıklık desteği sağlıyor. Dengelenmiş ve sağlıklı bir hayat için spor değin beslenmeye de dikkat etmek gerekiyor. Özellikle bu sıcak yaz günlerinde herkese probiyotik açısından zengin besinler tüketilmesini nasihat ediyorum.”