• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Ramazanda Ağız Kokusu Nasıl Önlenir

Ramazanda Ağız Kokusu Nasıl Önlenir
  • 1 Star

Ramazanda Ağız Kokusu Nasıl ÖnlenirRamazanda ayında oruç tutarken ağız kokusu sizi ve çevrenizdekileri rahatsız edebilir. Oruçlu olduğunuz için ağız spreyi yada sakız kullanamadığınızdan, size önereceğimiz ağız kokusu giderme yöntemlerini kullanarak orucunuza zarar gelmeden ağız kokusunu hafifletebilirsiniz.

Ramazanda Ağız Kokusu Nasıl Önlenir

Ramazanda ayında oruç tutarken ağız kokusu sizi ve çevrenizdekileri rahatsız edebilir. Oruçlu olduğunuz için ağız spreyi yada sakız kullanamadığınızdan, size önereceğimiz ağız kokusu giderme yöntemlerini kullanarak orucunuza zarar gelmeden ağız kokusunu hafifletebilirsiniz.

 

 

Ağız Kokusu Nasıl Önlenir

 

Ramazan ayında oruç tutarken ortaya meydana çıkan en büyük sorun ağız kokusudur. Gün içinde sosyal bir çevrede bulunanlar için rahatsız edici ve özgüven eksikliği yaratan bu durum, birkaç kolay yöntemle sorun olmaktan çıkabilir.

 

Gece boyu ağızda üreyen bakteriler ve sindirim kanalında biriken gazlar sabah kalktığınızda ağız kokusu oluşturur. Ağzınızda çürük bir diş olması da ağız kokusu oluşmasında en önemli etmen olarak yer alır. Oruçluyken gün içinde besin tüketmemek, ağız kokusunun katlanarak artmasına sebep olur.

 

Sabah kalktığınızda su yutmadan az miktarda diş macunu kullanarak dişlerinizi fırçalamanız ağız kokusu problemini giderecektir. Sahurdan sonradan yatmadan önce de dişlerinizi fırçalayabilirsiniz. Çürük dişlerin çare ettirilmesi de ağız kokusunu önemli oranda giderecektir.

 

Burun tıkanmasından nedeniyle gece yatarken ağızdan nefes alıp verenlerde ağız kokusu daha artı olacaktır. Bu sorunun çözümüne karşın adımlar atmalısınız. İftarda ve sahurda yediğiniz besinleri ayrıntılarıyla çiğnemeden yutmamalısınız. İftar ve sahurda yemeğin yanına limonsu su içmek ağız kokusunu bariz oranda giderecektir.

 

İftar ve sahur yemeklerine eksik miktarda tarçın eklemek, ağız kokusu oluşumunu önleyecektir. Yemeklerden sonradan dişlerinizi fırçalamalı, ağız gargarası yapmalı ve diş ipi kullanmalısınız.

Ramazanda Ağız Kokusu Nasıl Önlenir