• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Sağlıklı atıştırma alternatifleri

Sağlıklı atıştırma alternatifleri
  • 1 Star

Sağlıklı atıştırmalık, asıl öğün kadar önemli

Çocukların, gün içinde çeşitli aktivitelerde kaybettikleri enerjiyi geri almanın yanı sıra, ertesi gün okulda bitmiş dinç olabilmeleri ve zihinsel ve fiziksel gelişimlerinin sorunsuzca devam etmesi için dinç atıştırmalıklar tüketmesi gerekir.

Eyüp Kemal Sevinç’in çocuklar için hazırladığı pratik tavuklu tarif, içerisindeki tavuk eti doğru, hücrelerin büyümesi ve onarımı için elzem olan aminoasit açısından varlıklı olmakla birlikte, bağışıklık sistemine katkıda bulunan B3, B6, piridoksin ve B5 vitaminlerini de içeriyor.

Çocukların besin programlarında mutlaka yer alması gereken tavuk eti bununla beraber yağsız, proteince varlıklı ve liflerinin kısa oluşu nedeniyle çiğnenmesi ve hazmı basit bir yiyecek olarak ön plana çıkıyor.

IZGARA TAVUKLU SANDVİÇ

Malzemeler

1 adet tavuk göğüs eti

2 yaprak yeşillik

1 adet domates

4 adet turşu

2 adet sandviç ekmeği

Tuzlu, karabiber

Yapılışı

Tavuk göğüs etini yatay şekilde ikiye bölün. Tuzlu ve karabiber ile lezzetlendirin. Isınmış ızgara tavasında veya teflon(yapışmaz) tavada eti önlü arkalı kızarana değin pişirin. Domates ve turşuları dilimleyin. Sandviç ekmeğinin arasına yeşilliği yerleştirin. Üstüne ızgarada pişmiş tavuk etini yerleştirin. Son olarak domates ve turşu dilimlerini ek edip servis yapın.